Wczoraj o godz. 15.00 odbyło się integracyjne spotkanie wigilijne dla naszych podopiecznych. Wzięli w nim udział zaproszeni honorowi goście: Pan Pełnomocnik Grzegorz Janowski, ks, kanonik Franciszek Haber, Pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wiesława Olejnik, Pani dyrektor MOPR Zofia Antoszczyk, Pan prezes Stowarzyszenia "Otwarte Wierzeje" Henryk Nowak, rodzice naszych dzieci oraz wszyscy pracownicy świetlic. W uroczysty świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka zaprezentowane przez dzieci z oddziału" Wierzeje". A potem zgodnie z tradycją: życzenia, opłatek i kolacja wigilijna ze smacznymi, tradycyjnymi potrawami. Odbyło się też kolędowanie, podczas którego, i dorośli, i dzieci, solo i grupowo, zaśpiewali wiele pięknych kolęd. Dzieci odwiedził też oczekiwany gość - Mikołaj, obdarowując wszystkich "słodkimi" paczkami.Takie spotkania służą kultywowaniu tradycji świątecznych oraz  integracji dzieci z naszych oddziałów.
Tradycyjnie, co roku odbywają się w naszych świetlicach Andrzejki. Spotykamy się uroczyście ubrani- przebrani, w radosnym nastroju, podnieceni oraz zaciekawieni i rozpoczynamy wróżby, żeby dowiedzieć się co nas czeka w przyszlości. Podobnie było i w tym roku, w rolę wróżki wcielila się nasza wychowanka Wiktoria, która poprowadziła wieczór wróżb. Były wróżby z sercem, wędrujące buty, co ukryte pod kubeczkami, odkryj kartę, losowanie, wróżenie z obierek jabłek itp. Wszyscy z zapałem korzystali z oferty wróżki, bawiąc się przy tym doskonale, powtarzając zaklęcie "Św. Andrzeju daj mi znać, co się bedzie ze mną dziać". A na koniec zabawy, to co milusińscy lubią najbardziej, słodkie smakołyki.
Nasza "nowa" TĘCZA po upływie miesiąca od otwarcia pracuje  na pełnych obrotach. Przybywa nam nowych dzieci. Dowieziono zakupione  nowe wyposażenie do sali zajęć rekreacyjnych i szatni oraz wiele rekwizytów i pomocy do zajęć i zabawy. Dzieci, oprócz stałych zajęć opiekuńczo-wychowawczych, otrzymują też systematyczne wsparcie pedagoga i psychologa, a opiekunowie wsparcie specjalisty pracy z rodziną. Dzieci są nareszcie u siebie i przyswajają sobie nowe zasady pobytu i zachowania w grupie. W "Tęczy"  codziennie jest mnóstwo dzieci, słychać gwar i śmiech, czują sie tu dobrze i bezpiecznie, mogą skorzystać z  bogatej oferty spędzania czasu. Świetlica zaprasza dzieci w dniach nauki szkolnej w godzinach 13.00-19.00, w dni wolne od nauki w godzinach 9.00-15.00.