25 września 2020 r.  (piątek) dokonaliśmy uroczystego otwarcia nowej świetlicy środowiskowej "PIĄTKA", dla dzieci z Osiedla Piastowskie. Przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonali: Pan Prezydent, Pani Wice przewodnicząca Rady Miasta, Pani Dyrektor Świetlic oraz dzieci. Były wywiady i pamiątkowe fotografie. Dzieci mówiły, że "Piątka jest super, piękna i wspaniała oraz  że bardzo lubią  w niej przebywać i dziękują za to fajne miejsce". Pomieszczenia świetlicy bardzo podobały się wszystkim, zaproszonym gościom, chwalono bogate wyposażenie, kolorowy i przytulny wystrój. Były, więc podziękowania i laurki dla osób, które przyczyniły się do jej powstania. "Piątka" została zorganizowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach miejskiego Projektu "Razem  możemy jeszcze więcej".
26-08-2020

"PIĄTKA" zaprasza

Już działa kolejny oddział "PIĄTKA" przy Al. 3 Maja 23. Od 6 lipca prowadziliśmy półkolonie, obecnie dzieci spędzają u nas ostatnie dni wakacji. Lokal na potrzeby świetlicy został gruntownie wyremontowany. Następnie wyposażyliśmy pomieszczenia w: meble, sprzęt, pomoce i przybory do zajęć. Jest kolorowy, przytulny i bezpieczny. Dzieci mają bogatą ofertę spędzania czasu wolnego pod okiem  miłych i  kompetentnych wychowawców. Od września pojawią się nowe propozycje: zajęć, wyjść i wyjazdów. Będzie też można skorzystać z pomocy specjalistow: pedagoga, psychologa, logopedy, socjoterapeuty, pracownika socjalnego. Nadal przyjmujemy zapisy chętnych dzieci (już od 5 roku  życia), zapraszamy. Pod koniec września planujemy uroczyste otwarcie naszej "PIĄTKI".
Za nami już dwa turnusy półkolonii. Czas spędzamy  aktywnie, ciekawie i wesoło. Codziennie wychodzimy w plener: do parku, na boisko, na pływalnię, na stadion, na plac zabaw i siłownię. Bywamy też w: kinie, Mediatece, siedzibie Euro Centrum i Ośrodku Edukacji Artystycznej. Podczas wycieczek autokarowych odwiedziliśmy  łódzkie ZOO i Stanicę harcerską Karczunek. Na miejscu w świetlicach też jest dużo atrakcji: gry, zabawy, muzykowanie i odpoczynek na zielonej trawce. Niewątpliwie każdy dzień jest przygodą.