17 sierpnia uroczyście zakończyliśmy i podsumowaliśmy tegoroczne półkolonie letnie, minęły bardzo szybko, dzieci spędzily je atrakcyjnie, wesoło i bezpiecznie.
Propozycji zajęć było bardzo wiele, a czas wypełniony był aktywnością dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się pływalnia i tenis, ale także uczestnictwo w kulturze (kino, teatr) i zajęcia artystyczne. Ciekawie spędzaliśmy  czas na warsztatach w muzeum. Fajną oferta były też spotkania w pracowni Euro Centrum oraz kończąca cykl zajęć ufundowana przez Centrum wycieczka do Skansenu w Maurzycach. "Bartek" w tym roku zaproponował półkolonistom wycieczki rekreacyjno-edukacyjne: Łódź EC1, Skansem rzeki Pilicy, Centrum Pożarnicze w Wolborzu, ZOO Safari w Borysew oraz Stadnina koni Malutkie.
Połowa półkolonii za nami, czas szybko mija, gdy jest wypełniony ciekawymi zajęciami. Na półkoloniach organizowanych przez „BARTKA” nikt się nie nudzi, nawet podczas deszczu. Codziennie nowe wydarzenia i propozycje. Za nami już dwie atrakcyjne wycieczki edukacyjno-rekreacyjne: Łódź EC1 Planetarium i zwiedzanie dworca Łodzi Fabrycznej oraz Tomaszów Maz. Skansen rzeki Pilicy, Wolbórz Pożarnicze Centrum i Muzeum w Polichnie. Każdy piątek to igraszki w wodzie na pływalni. Środy dzieci spędzały w kinie Helios oglądając najnowsze filmy. Korzystały z oferty zajęć artystycznych w OEA, warsztatów w Muzeum, zajęć edukacyjnych w Euro Centrum oraz sportowych na kortach OSiR, odwiedzały też sale zabaw dla dzieci Fun City i Edan.
Półkolonie z "Bartkiem" trwają od 25 czerwca. I turnus już minął, było ciekawie, wesoło i bezpiecznie. Wakacje spędza u nas codziennie ok. 200 dzieci. Na uczestników czeka wiele propozycji : kino, tenis ziemny, pływalnia, wycieczki, zajęcia edukacyjne w Euro Centrum i Muzeum, warsztaty w Ośrodku Edukacji Artystycznej, gry i zabawy w świetlicach oraz zajęcia ruchowo-sportowe w plenerze. Humory dzieciom dopisują, wszyscy dobrze się bawią. Zapewniamy też dwa smaczne posiłki. Obecnie trwa II turnus i codziennie nowe atrakcje. Nie żyją wakacje!