Utopiliśmy i spaliliśmy symbol zimy - złą Marzannę, żeby zima poszła sobie precz. Nasze kukły były tak ładne i kolorowe, że aż żał było je utopić. Jednak tęsknota za wiosną zwyciężyła. Tym bardziej, że przyroda już budzi się do życia, a po drodze spotkaliśmy wiele oznak wiosny: kwitnące fiołki i stokrotki, bazie na wierzbach, wesoły świergot wróbelków, a na stawie ożywione wiosennie kaczki i łabędzie. Uroczyście ogłaszamy: "Wiosna zawitała do naszego Miasta"..
Półkolonie zimowe powoli dobiegają końca. Czas ferii mijał szybko, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Dużo wrażeń przywiozły z Teatru "Pinokio" gdzie uczestniczyły w koncercie rockowym "Piosenki do grania na nosie", koncert na żywo był super, muzycy przebrani w stroje bohaterów z bajek, nie można było usiedzieć na miejscu. Kolejne wydarzenia to seanse filmowe w kinie Helios, a przede wszystkim film pt. "Ralph Demolka w Internecie", bardzo się dzieciom podobał.
Uczestnicy półkolonii chętnie wędrowali do Muzeum na spotkania z historią. Na lodowisku, na pływalni i w hali balonowej można było się wyżyć ruchowo. Bardzo ciekawe zajęcia tematyczne przygotowali również wychowawcy w świetlicach: wspólne śpiewanie, konkurs plastyczny, zajęcia integracyjne, gry i zabawy. Hitem były również bale przebierańców organizowane w każdej świetlicy. Można więc powiedzieć, że dużo się działo!
Uwaga, zapisy na półkolonie zimowe rozpoczynamy od 14 stycznia 2019 r. od godz. 8.00.
"BARTEK" organizuje półkolonie w okresie ferii zimowych w terminie od 11 do 22 lutego 2019 r., w godz. 9.00-15.00.
Przyjmujemy dzieci, które ukończyly 6 lat. Proponujemy jak zwykle siedem lokalizacji półkolonii: "Bartek", "Promyk", "Tęcza", "Wierzeje" oraz we wspólpracy z MOK: "Uśmiech" w Szkole. Podst. nr 12, "Przygoda" w Szkole Podst. nr 3 oraz świetlica TPD "Biedronka" ul. Poprzeczna 15a. Istnieje możliwość zapisania dziecka na jeden tydzień ferii.
Zapisu dziecka, można dokonać osobiście wypełniając Kartę zapisu i Zgodę (wyłącznie w "BARTKU") lub drogą  elektroniczną na adres e-mail: bartek@swietlicabartek.com.pl; pod warunkiem, że przesłane skany  Karty i  Zgody będą kompletnie wypełnione i podpisane