Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok 2019, żeby był jeszcze lepszy niż obecny
życzymy naszym klientom, współpracownikom, sponsorom, przyjaciołom i znajomym oraz wszystkim życzliwym nam osobom.

Wczoraj o godz. 15.00 odbyło się integracyjne spotkanie wigilijne dla naszych podopiecznych. Wzięli w nim udział zaproszeni honorowi goście: Pan Pełnomocnik Grzegorz Janowski, ks, kanonik Franciszek Haber, Pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wiesława Olejnik, Pani dyrektor MOPR Zofia Antoszczyk, Pan prezes Stowarzyszenia "Otwarte Wierzeje" Henryk Nowak, rodzice naszych dzieci oraz wszyscy pracownicy świetlic. W uroczysty świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka zaprezentowane przez dzieci z oddziału" Wierzeje". A potem zgodnie z tradycją: życzenia, opłatek i kolacja wigilijna ze smacznymi, tradycyjnymi potrawami. Odbyło się też kolędowanie, podczas którego, i dorośli, i dzieci, solo i grupowo, zaśpiewali wiele pięknych kolęd. Dzieci odwiedził też oczekiwany gość - Mikołaj, obdarowując wszystkich "słodkimi" paczkami.Takie spotkania służą kultywowaniu tradycji świątecznych oraz  integracji dzieci z naszych oddziałów.
Tradycyjnie, co roku odbywają się w naszych świetlicach Andrzejki. Spotykamy się uroczyście ubrani- przebrani, w radosnym nastroju, podnieceni oraz zaciekawieni i rozpoczynamy wróżby, żeby dowiedzieć się co nas czeka w przyszlości. Podobnie było i w tym roku, w rolę wróżki wcielila się nasza wychowanka Wiktoria, która poprowadziła wieczór wróżb. Były wróżby z sercem, wędrujące buty, co ukryte pod kubeczkami, odkryj kartę, losowanie, wróżenie z obierek jabłek itp. Wszyscy z zapałem korzystali z oferty wróżki, bawiąc się przy tym doskonale, powtarzając zaklęcie "Św. Andrzeju daj mi znać, co się bedzie ze mną dziać". A na koniec zabawy, to co milusińscy lubią najbardziej, słodkie smakołyki.