Połowa półkolonii za nami, czas szybko mija, gdy jest wypełniony ciekawymi zajęciami. Na półkoloniach organizowanych przez „BARTKA” nikt się nie nudzi, nawet podczas deszczu. Codziennie nowe wydarzenia i propozycje. Za nami już dwie atrakcyjne wycieczki edukacyjno-rekreacyjne: Łódź EC1 Planetarium i zwiedzanie dworca Łodzi Fabrycznej oraz Tomaszów Maz. Skansen rzeki Pilicy, Wolbórz Pożarnicze Centrum i Muzeum w Polichnie. Każdy piątek to igraszki w wodzie na pływalni. Środy dzieci spędzały w kinie Helios oglądając najnowsze filmy. Korzystały z oferty zajęć artystycznych w OEA, warsztatów w Muzeum, zajęć edukacyjnych w Euro Centrum oraz sportowych na kortach OSiR, odwiedzały też sale zabaw dla dzieci Fun City i Edan.
Półkolonie z "Bartkiem" trwają od 25 czerwca. I turnus już minął, było ciekawie, wesoło i bezpiecznie. Wakacje spędza u nas codziennie ok. 200 dzieci. Na uczestników czeka wiele propozycji : kino, tenis ziemny, pływalnia, wycieczki, zajęcia edukacyjne w Euro Centrum i Muzeum, warsztaty w Ośrodku Edukacji Artystycznej, gry i zabawy w świetlicach oraz zajęcia ruchowo-sportowe w plenerze. Humory dzieciom dopisują, wszyscy dobrze się bawią. Zapewniamy też dwa smaczne posiłki. Obecnie trwa II turnus i codziennie nowe atrakcje. Nie żyją wakacje!
8 czerwca świętowaliśmy najważniejszy dla dzieci dzień w roku czyli Dzień Dziecka. Dzieciaki ze wszystkich naszych oddziałów zostały zaproszone do ogródka BARTKA, pięknie ozdobionego na to wyjątkowe święto. A tu czekało mnóstwo atrakcji: najpierw piękne rymowane życzenia, a potem zabawy na wesoło, zajęcia integracyjne, quizy, kręcone balony, upominki i nagrody. W  tym roku nagrodziliśmy dzieci systematycznie  uczeszczjące do świetlic. Imprezę poprowadziła animatorka p. Karolina "Kropka", największym powodzeniem cieszyła się animacja "Piraci i Piratki". Zapewniliśmy też przekąski: truskawki i kalarepkę, słodycze i lody oraz to co milusińscy lubią najbardziej -pizzę. Bawiliśmy się zgodnie i wesoło, mamy nadzieję, że wszystkie dzieci radośnie spędziły ten czas.