29-03-2018

Wielkanoc

W "Bartku" i oddziałach spotykaliśmy się z dziećmi na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym. Wszyscy uroczyście ubrani, w świetnych humorach spożyliśmy "wielkanocne śniadanie". Na odświętnie nakrytych i udekorowanych stołach pojawiły się: pisanki  pięknie pofarbowane przez dzieci, żurek z białą kiełbaską, sałatka jarzynowa, kolorowe kanapeczki, ciasta i soki. Złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i świętowaliśmy.
Najlepsze życzenia, wesołych, zdrowych, rodzinnych świąt w atmosferze domowego ciepła oraz smacznego jajeczka  rodzinom naszych podopiecznych, sponsorom, współpracownikom, przyjaciołom i znajomym składają dyrektor i pracownicy świetlic.
22-03-2018

U nas wiosennie

Topiąc wczoraj Marzannę symbol złej zimy, zaprosiliśmy do nas Panią Wiosnę. Dzieci w każdym oddziale "Bartka" przygotowaly ekologiczne kukły Marzanny, powędrowały z nimi nad wodę i zgodnie z tradycją kolorowe Marzanny zostały  podpalone i i utopione. Chociaż to pogański zwyczaj, to jednak skuteczny, bo od razu zrobiło się cieplej i słoneczko mocniej przygrzało. Koniec zimy  ogłoszony!!! Teraz z niecierpliwością czekamy na prawdziwą Wiosnę i pilnie poszukujemy, i nadsłuchujemy  jej zwiastunów. A wiosenne kompozycje w świetlicach wprowadzają nas w wiosenny nastrój.
"Dekada atrakcji" bardzo szybko minęła i pora wrócić do szkoły. Półkolonie z "Bartkiem" spędziło 240 dzieci. Było gwarno, wesoło i ciekawie; nasz program był bogaty i napięty. Sposród półkolonijnych atrakcji należy wymienić: kino, teatrzyk, basen, lodowisko, korty, warsztay w OEA i w Muzeum, spotkania ze strażakiem i dzielnicowym, zwiedzanie komendy policji, wycieczka do teatru w Łodzi, dyskoteka przebierańców, sala zabaw dla dzieci, konkurs plastyczny, grupowe zajęcia tematyczne oraz gry i zabawy. Uczestnicy otrzymywali drugie śniadanie i obiad. Żal, że półkolonie tak szybko minęły, ale Ci, którzy byli z nami mają co wspominać.