Nasza "nowa" TĘCZA po upływie miesiąca od otwarcia pracuje  na pełnych obrotach. Przybywa nam nowych dzieci. Dowieziono zakupione  nowe wyposażenie do sali zajęć rekreacyjnych i szatni oraz wiele rekwizytów i pomocy do zajęć i zabawy. Dzieci, oprócz stałych zajęć opiekuńczo-wychowawczych, otrzymują też systematyczne wsparcie pedagoga i psychologa, a opiekunowie wsparcie specjalisty pracy z rodziną. Dzieci są nareszcie u siebie i przyswajają sobie nowe zasady pobytu i zachowania w grupie. W "Tęczy"  codziennie jest mnóstwo dzieci, słychać gwar i śmiech, czują sie tu dobrze i bezpiecznie, mogą skorzystać z  bogatej oferty spędzania czasu. Świetlica zaprasza dzieci w dniach nauki szkolnej w godzinach 13.00-19.00, w dni wolne od nauki w godzinach 9.00-15.00.
Wczoraj o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy „Tęcza” na Osiedlu Wyzwolenia. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał Pan Prezydent Krzysztof Chojniak. W uroczystości wzięli udział liczni, zaproszeni goście, w tym dzieciaki i ich rodzice, jako najbardziej zainteresowani nową placówką wsparcia. „TĘCZA” została nareszcie przeniesiona do nowego, samodzielnego lokalu w centrum osiedla. „Tęcza”, to do tej pory wędrująca świetlica, najpierw funkcjonowała w pomieszczeniu warsztatów szkolnych tzw. Budowlanki, potem przez wiele lat w budynku Gim. Nr 2 w pomieszczeniu świetlicy szkolnej. Obecny lokal został wyremontowany i adoptowany na potrzeby tego typu placówki, przeznaczono na ten cel ponad 130 tys. zł.
03-09-2018

PROMYK obdarowany

Dzieciaki z PROMYKA w ostatnim dniu wakacji otrzymały prezenty od właściciela Skweru Handlowego Tuż Tuż przy ul. Wojska Polskiego 137/139. Jeszcze przed otwarciem Skweru była ogłoszona akcja wsparcia dla "Promyka", jako placówki dla dzieci zlokalizowanej po sąsiedzku, tj. przy tej samej ulicy. Pan  Anita i Pan Jarek przedstawiciele firmy p.  Arcona Capital Real Estate odwiedzili w piątek świetlicę i przekazali dzieciom bardzo przydatne rzeczy: materiały plastyczne i szkolne, pomoce do odrabiania lekcji oraz ciekawe gry planszowe. Dzieci niecierpliwie rozpakowały paczki, a okrzykom radości i zachwytu nie było końca. Serdecznie dziękujemy darczyńcom za tak cenną dla nas inicjatywę. Dzieci przygotowały w podziękowaniu piekny plakat i laurki. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. DZIĘKUJEMY i POZDRAWIAMY!!!