20-12-2019

MIKOŁAJ w BARTKU

Przedstawiciele  Firmy ZAMET S.A. ( jedna ze spółek dawnej Piomy)  odwiedzili nas wczoraj z Mikołajem. Pracownicy ZAMETu zamówili dla naszych dzieci u Mikołaja  bardzo piękne i bogate prezenty. Mikołaj z pomocnicami Panią Moniką i Panią Agnieszką wręczyli każdemu dziecku plecak z niespodziankami. Były także słodycze, mnóstwo przyborow szkolnych i plastycznych oraz dla całej świetlicy: zegar ze stacją pogody  i gofrownica. Tak szczodrego Mikołaja dawno u nas nie bylo. Serdecznie dziękujemy Zarządowi oraz Pracownikom ZAMETu za  Państwa inicjatywę,  bezinteresowną pomoc  i  wielkie serce. Wesołych i szczęśliwych Świąt.
18 grudnia odbyło się tradycyjne wigilijne spotkanie zorganizowane dla podopiecznych naszych świetlic. Na spotkanie przybyli również  zaproszeni goście: Pan Andrzej Kacperek Wiceprezydent  Miasta , Pani Wiesława Olejnik Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Pan Grzegorz Janowski Kierownik Ref. Spraw Społecznych, Pani Jolanta Dudek przedstawicielka MOPR  oraz rodzice dzieci i pracownicy. Występ artystyczny z kolędami zaprezentowały w tym roku dzieci z "Tęczy".  Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy podzielili się opłatkiem i przekazali sobie najlepsze życzenia. Po kolacji wigilijnej Pani Dyrektor wyróżniła dzieci, które systematycznie uczęszczają do świetlic oraz nagrodziła zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Kartka bożonarodzeniowa".
W tym roku również obchodziliśmy  tradycyjne Andrzejki. Były piękne, kolorowe stroje dzieci, odświętny nastrój i mnóstwo wróżb, dla dziewcząt i dla chlopców. Andrzejki to jedyny dzień w roku, gdy wróżymy i staramy się odgadnąć naszą przyszłość. Dzieci świetnie się bawiły, bo przeciez  o to chodziło,  wzbogacając przy okazji wiedzę na temat dawnych zwyczajów i historii tego święta. Wiadomo, że niezbędny jest klucz symbolizujący odkrywane tajemnice, dlatego znalazl się na naszym stole wróżb oraz wróżka, w którą wcieliła się Pani Monika.