Nasz oddział "TĘCZA" wkrótce rozpoczyna działalność w nowym, samodzielnym lokalu przy ul. J. Pawlikowskiego 1. Obecnie trwają ostatnie prace organizacyjno-porządkowe, po przeprowadzce ze starej siedziby. Nowa "TĘCZA"  będzie kolorowa, pięknie wyposażona w nowe meble i sprzęt. Na dzieci czekają przytulne kąciki: zabawowy, wypoczynkowy i  komputerowy. Od wejścia wita milutka i niezwykle kolorowa sala zajęć oraz szatnia, nie zabrakło też  bardzo ważnego miejsca w świetlicy czyli kuchenki. Na dzieci oczekują stęsknione Panie i ich ulubione maskotki. Zapraszamy, więc naszych stałych podopiecznych oraz nowe dzieciaki, które będą chciały skorzystać z naszej oferty już od 5 września od godz. 13.00. Czekamy na Was!!! Zapraszamy również rodziców dzieci do obejrzenia naszego nowego lokalu. O uroczystym, oficjalnym otwarciu  poinformujemy.
17 sierpnia uroczyście zakończyliśmy i podsumowaliśmy tegoroczne półkolonie letnie, minęły bardzo szybko, dzieci spędzily je atrakcyjnie, wesoło i bezpiecznie.
Propozycji zajęć było bardzo wiele, a czas wypełniony był aktywnością dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się pływalnia i tenis, ale także uczestnictwo w kulturze (kino, teatr) i zajęcia artystyczne. Ciekawie spędzaliśmy  czas na warsztatach w muzeum. Fajną oferta były też spotkania w pracowni Euro Centrum oraz kończąca cykl zajęć ufundowana przez Centrum wycieczka do Skansenu w Maurzycach. "Bartek" w tym roku zaproponował półkolonistom wycieczki rekreacyjno-edukacyjne: Łódź EC1, Skansem rzeki Pilicy, Centrum Pożarnicze w Wolborzu, ZOO Safari w Borysew oraz Stadnina koni Malutkie.
Połowa półkolonii za nami, czas szybko mija, gdy jest wypełniony ciekawymi zajęciami. Na półkoloniach organizowanych przez „BARTKA” nikt się nie nudzi, nawet podczas deszczu. Codziennie nowe wydarzenia i propozycje. Za nami już dwie atrakcyjne wycieczki edukacyjno-rekreacyjne: Łódź EC1 Planetarium i zwiedzanie dworca Łodzi Fabrycznej oraz Tomaszów Maz. Skansen rzeki Pilicy, Wolbórz Pożarnicze Centrum i Muzeum w Polichnie. Każdy piątek to igraszki w wodzie na pływalni. Środy dzieci spędzały w kinie Helios oglądając najnowsze filmy. Korzystały z oferty zajęć artystycznych w OEA, warsztatów w Muzeum, zajęć edukacyjnych w Euro Centrum oraz sportowych na kortach OSiR, odwiedzały też sale zabaw dla dzieci Fun City i Edan.