18 grudnia świętowaliśmy naszą świetlicową Wigilię. Dotarli wszyscy zaproszeni goście, a szczególnie miło było nam gościć: Pana Prezydenta, Pana Pełnomocnika, Panią Dyrekor MOPR oraz inne zaproszone osoby, w tym rodziców naszych podopiecznych i oczywiście naszych milusińskich. Wigilia miała charakter integracyjny, spotkały się dzieci ze wszystkich oddziałów BARTKA, które jak było widać i słychać jeszcze bardziej zintegrowały się podczas wspólnego śpiewania kolęd i zabaw z Mikołajem. Piękne Jasełka zaprezentowały w tym roku dzieci z Promyka. A Św. Mikołaj pamiętał o wszystkich dzieciach i obdarował ich górą słodyczy.
Mikołajki, w tym roku, nasze dzieci spędziły w Fun City. Tam czekal na milusińskich Mikołaj z niespodziankami. Był bardzo aktywny i rozrywkowy, razem z dziećmi brał udział w zabawach ze spadoochronem, kibicował podczas przeciągania liny, a nawet udostępnił swój mikołajowy worek podczas rzutów do celu. Były też upominki i słodycze. Wesoło minął wszystkim mikołajkowy wieczór.
W tym tygodniu gościliśmy w BARTKU strażaków-ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole. Panowie, teoretycznie i praktycznie przeszkoli  dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Korzystając z profesjonalnej pomocy- manekina szkoleniowego, dzieci mogły nauczyć się reanimacji: wykonywania sztucznego oddychania  i masażu serca. Zainteresowanie spotkaniem było b. duże. Panowie strażacy,  to specjaliści w swojej dziedzinie, szybko nawiązali dobry kontakt z dziećmi, tym bardziej, że jeden z nich, to tata naszego podopiecznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy małych ratowników. Dziękujemy Panom strażakom za poświęcony nam czas.
Już wkrótce podobne szkolenia w naszych wszystkich oddziałach.