W okresie ferii zimowych (04-17.01.2021 r.)  będzimy prowadzić półkolonie  w naszych świetlicach: BARTEK, TĘCZA,  PROMYK, WIERZEJE i PIĄTKA.
Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS będą to półkolonie prowadzone w reżimie sanitarnym, co wymusza m.in. objęcie półkoloniami wyłącznie dzieci z klas I-IV,  zmniejszenia ilości dzieci w grupie oraz przestrzegania procedur bezpieczeństwa (DDMW). Program wypoczynku również bedzie dostosowany do wymogów bezpieczeństwa określonych w ww. wytycznych.

09-12-2020

Będą półkolonie

 Drogie dzieci i Szanowni rodzice, informuję, że będziemy organizatorem półkolonii dla dzieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i stosując procedury antycovidowe.  Podczas ferii zimowych od  4 do 17 stycznia 2021 r.  proponujemy dzieciom udział w zajęciach półkolonijnych w "BARTKU" i oddziałach: "PROMYK", "PIĄTKA",  "TĘCZA" i  "WIERZEJE". Zgodnie z rekomendacją MEN na półkolonie będziemy przyjmować dzieci z klas  I - IV. Zapisy rozpoczynamy od 15 grudnia 2020 r., szczegółowe informacje zamieścimy wkrótce. Kontakt telefoniczny: 44 649 76 53 lub 724 163 625.
DRODZY RODZICE I WYCHOWANKOWIE
W związku z zawieszeniem naszej stacjonarnej działalności od 2 listopada 2020 r. do odwołania, z dniem 4 listopada 2020 r. uruchamiamy pracę zdalną, wychodząc naprzeciw potrzebom przychodzących do nas dzieci oraz  Państwa. Służymy pomocą i wsparciem, sugerujemy jak radzić sobie w obecnej bardzo trudnej dla wszystkich sytuacji, w okresie drugiej fali pandemii koronawirusa, gdy musimy pozostawać w domu.
Rodzicom proponujemy: – rozmowy terapeutyczne ze specjalistami, – pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych z dzieckiem,
– podpowiadamy jak kreatywnie spędzać czas wolny wspólnie z dziećmi;
Wychowankom pomożemy w: – odrabianiu zadań domowych; – rozwiązywaniu aktualnych problemów; – odreagowywaniu i wyciszaniu napięć emocjonalnych.
Informujemy,  że w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się COVID-19  Decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 27 października 2020 r. oraz w porozumieniu z Referatem Spraw Społecznych Urzędu Miasta od dnia 2 listopada 2020 r. zawieszamy działalność Świetlicy "Bartek" oraz oddziałów: "Promyk", "Piątka", "Tęcza" i  "Wierzeje". 
Zawieszenie działalności placówek obowiązuje do odwołania.
Nasi wychowawcy i specjaliści będą świadczyć dzieciom zdalną pomoc w nauce oraz udzielać wsparcia rodzinom drogą telefoniczą i za pomocą poczty elektronicznej.
Zapraszamy do kontaktu.
Zostańcie w domu,  nie narażajcie się, noście maseczki, zachowujcie dystans społeczny, gdy pilnie musicie wyjść.
W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 na terenie naszego miasta, w tym w szkołach i przedszkolach przypominamy Procedurę - informację dla rodziców, których dzieci przebywają  w naszych świetlicach. W oddziałach Świetlicy Bartek, funkcjonujących na różnych osiedlach, przebywają dzieci uczęszczające do większości miejskich placówek oświatowych, stąd potrzeba zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem SARS Cov-2. Zadbajmy wspólnie o zdrowie naszych dzieci i własne.
25 września 2020 r.  (piątek) dokonaliśmy uroczystego otwarcia nowej świetlicy środowiskowej "PIĄTKA", dla dzieci z Osiedla Piastowskie. Przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonali: Pan Prezydent, Pani Wice przewodnicząca Rady Miasta, Pani Dyrektor Świetlic oraz dzieci. Były wywiady i pamiątkowe fotografie. Dzieci mówiły, że "Piątka jest super, piękna i wspaniała oraz  że bardzo lubią  w niej przebywać i dziękują za to fajne miejsce". Pomieszczenia świetlicy bardzo podobały się wszystkim, zaproszonym gościom, chwalono bogate wyposażenie, kolorowy i przytulny wystrój. Były, więc podziękowania i laurki dla osób, które przyczyniły się do jej powstania. "Piątka" została zorganizowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach miejskiego Projektu "Razem  możemy jeszcze więcej".