W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 na terenie naszego miasta, w tym w szkołach i przedszkolach przypominamy Procedurę - informację dla rodziców, których dzieci przebywają  w naszych świetlicach. W oddziałach Świetlicy Bartek, funkcjonujących na różnych osiedlach, przebywają dzieci uczęszczające do większości miejskich placówek oświatowych, stąd potrzeba zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem SARS Cov-2. Zadbajmy wspólnie o zdrowie naszych dzieci i własne.
25 września 2020 r.  (piątek) dokonaliśmy uroczystego otwarcia nowej świetlicy środowiskowej "PIĄTKA", dla dzieci z Osiedla Piastowskie. Przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonali: Pan Prezydent, Pani Wice przewodnicząca Rady Miasta, Pani Dyrektor Świetlic oraz dzieci. Były wywiady i pamiątkowe fotografie. Dzieci mówiły, że "Piątka jest super, piękna i wspaniała oraz  że bardzo lubią  w niej przebywać i dziękują za to fajne miejsce". Pomieszczenia świetlicy bardzo podobały się wszystkim, zaproszonym gościom, chwalono bogate wyposażenie, kolorowy i przytulny wystrój. Były, więc podziękowania i laurki dla osób, które przyczyniły się do jej powstania. "Piątka" została zorganizowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach miejskiego Projektu "Razem  możemy jeszcze więcej".
26-08-2020

"PIĄTKA" zaprasza

Już działa kolejny oddział "PIĄTKA" przy Al. 3 Maja 23. Od 6 lipca prowadziliśmy półkolonie, obecnie dzieci spędzają u nas ostatnie dni wakacji. Lokal na potrzeby świetlicy został gruntownie wyremontowany. Następnie wyposażyliśmy pomieszczenia w: meble, sprzęt, pomoce i przybory do zajęć. Jest kolorowy, przytulny i bezpieczny. Dzieci mają bogatą ofertę spędzania czasu wolnego pod okiem  miłych i  kompetentnych wychowawców. Od września pojawią się nowe propozycje: zajęć, wyjść i wyjazdów. Będzie też można skorzystać z pomocy specjalistow: pedagoga, psychologa, logopedy, socjoterapeuty, pracownika socjalnego. Nadal przyjmujemy zapisy chętnych dzieci (już od 5 roku  życia), zapraszamy. Pod koniec września planujemy uroczyste otwarcie naszej "PIĄTKI".
Za nami już dwa turnusy półkolonii. Czas spędzamy  aktywnie, ciekawie i wesoło. Codziennie wychodzimy w plener: do parku, na boisko, na pływalnię, na stadion, na plac zabaw i siłownię. Bywamy też w: kinie, Mediatece, siedzibie Euro Centrum i Ośrodku Edukacji Artystycznej. Podczas wycieczek autokarowych odwiedziliśmy  łódzkie ZOO i Stanicę harcerską Karczunek. Na miejscu w świetlicach też jest dużo atrakcji: gry, zabawy, muzykowanie i odpoczynek na zielonej trawce. Niewątpliwie każdy dzień jest przygodą.
Od 6 lipca rozpoczęły się półkolonie organizowane przez BARTKA. Pomimo trwającej epidemii proponujemy dzieciom bogaty i urozmaicony program. Większość zajęć odbywa się na powietrzu, w plenerze. Korzystamy z oferty OSiR, spędzając czas na sportowo: na Stadionie Miejskim, boisku przy Belzackiej, kortach i pływalni. Stowarzyszenie Europe Direct prowadzi dla naszych dzieci interesujące zajęcia edukacyjne pt. "Różnorodna Europa". Ogladamy też seanse filmowe w kinie Helios. Uczestnicy rozwijają się artystycznie podczas warsztatów w OEA. Odwiedzimy również Mediatekę. Wiele ciekawych zajęć tematycznych proponują wychowawcy: m.in. plastyczne, umuzykalniające, edukacyjne, różnorodne gry i zabawy towarzyskie oraz wycieczki.
Od 17 czerwca rozpoczynamy zapisy chętnych dzieci na półkolonie letnie. "BARTEK",  w tym roku proponuje trzy turnusy: I- 06-17.07; II-20-31.07, III- 03-14.08. Żeby zapisać dziecko na półkolonie należy podać lub przesłać poniższe dokumenty: Karta kwalifikacyjna i Informacja-zgoda (dokladnie wypełnione i podpisane). Oba dokumenty  w wersji papierowej należy wsunąć do skrzynki na korespodencję- budynek BARTA  lub w wersji elektronicznej wysłać na adres: bartek@swietlicabartek.com.pl (wyłącznie skany- podpisane przez rodzica lub opiekuna). Uprzedzamy, że w tym roku limit miejsc dla dzieci niezwiązanych ze świetlicami jest niewielki ze względu na epidemię i wynikające z tego faktu ograniczenia. O przyjęciu dziecka nie będzie  decydować kolejność zgłoszeń. Każde zgłoszenie będzie analizowane indywidualnie w kontakcie z zapisującym rodzicem.