W każdy wakacyjny piątek uczestnicy półkolonii korzystają z miejskiej pływalni, bywamy też na kąpielisku "Słoneczko". Ale żeby sprawić dzieciom dodatkową frajdę pojechaliśmy do Solparku w Kleszczowie. A tam to dopiero prawdziwe wodne szaleństwo: brodziki, baseny, jacuzzi i oczywiście wodna zjeżdżalnia. A jak było, zapraszamy do obejrzenia fotografii.
Dzisiaj gościliśmy teatr Pacuś z Łodzi z przedstawieniem "Car kruków". Spektakl obejrzały grupy młodsze.
Ta baśn o trzech synach mówiła  o potrzebie  dzielenia się z innymi, potrzebie pomagania oraz tak ważnej w życiu miłości rodzinnej. A właśnie takie cechy u ludzi nagradzal tytułowy "car kruków".
29-07-2014

Zajęcia w plenerze

Półkolonia w plenerze to  główny cel naszej wakacyjnej propozycji dla dzieci. Uczestnicy "Zielonych wakacji"  spacerują  i odpoczywają  wśrod drzew  w naszych miejskich parkach i ogrodzie botanicznym, wyjeżdżają na przyrodnicze wycieczki, biorą aktywny  udział w zajęciach przyrodniczo-badawczych, poszykują darów natury.
Na świeżym powietrzu bawią się, grają w różne gry,  uczestniczą  w zajęciach sportowych, spotykają się z zaproszonymi gośćmi, a także spędzają czas z książką.
15-07-2014

I turnus za nami

Zakończyliśmy uroczyście I turnus naszych "Zielonych wakacji". Wypoczywało u nas 192 dzieci. Dla uczestników były piękne dyplomy i nagrody. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do "Bartka" na smaczne i kolorowe owocowe szaszłyki.
W drugim turnusie jest 194 dzieci, 103 dziewczęta i 91 chłopców  i nadal codziennie pojawiają się rodzice, którzy są zainteresowani półkoloniami dla swoich pociech.
04-07-2014

Atrakcje I turnusu

„Zielone Wakacje” z „Bartkiem”  trwają, wypoczywa u nas 191 dzieci, już półmetek  I turnusu półkolonii. Codziennie czekają na dzieci nowe ciekawe propozycje. Były już zajęcia na basenie, to jest to, co lubią najbardziej. Odbyła się wycieczka autokarowa do jednego z najstarszych miast woj. łódzkiego – Łęczycy. Dzieci zwiedziły zamek królewski i miały bliskie spotkanie z „diabłem Borutą”, potem relaks na dziedzińcu zamkowym, a następnie zwiedzanie romańskiej kolegiaty w Tumie.
Już  30 czerwca ruszamy  z półkoloniami ph. "Zielone wakacje". Kwalifikacja uczestników już prawie zakończona,  ale możemy jeszcze przyjąć kilkoro dzieci. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Jeśli nie masz planów  na wakacje możesz jeszcze zapisać się do:  "Tęczy", "Wierzei" lub "Stokrotki".
Wakacje na półkolniach to dobry sposób na ciekawe wakacje.