6 czerwca w plenerze obok  "Bartka"  zorganizowaliśmy dzieciaczkom  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Dziecka.
Propozycja spędzenia tego dnia była bardzo bogata i każdy znalazł dla siebie coś atrakcyjnego. Na początek były piękne rymowane życzenia od Pań dla dzieci.
Do dyspozycji dzieci przygotowaliśmy wiele tematycznych stanowisk: "Groteka", "Łamigłówki dla mądrej główki", "Frajda tylko dla dziewczynek", "Nie tylko dla chlopców", "Fantazyjne buźki", "Kredką i farbą malowane", "Kuchcikowo pod chmurką", "A ja rosnę i rosnę"
22.05.2014 na stronie internetowej MPiPS pojawiła się informacja „Znamy wyniki konkursu ”Świetlica-Dzieci-Praca”, z której dowiedzieliśmy się, że nasza oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów i otrzymała 40 000  zł.
Program Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek” „Zielone wakacje i inne atrakcje” złożony na konkurs ogłoszony  przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, znalazł się wśród 20 laureatów i otrzymał  dotację.
Jak corocznie w okresie wakacji  zaproponujemy dzieciom z terenu miasta półkolonie letnią ph. "Zielone wakacje"  od  30 czerwca do 22 sierpnia 2014. Półkolonie z "Bartkiem"  będzie mogło spędzić po 200 dzieci na każdym turnusie.
Zapisy uczestników rozpoczynamy w "Bartku"  od 2 czerwca 2014 w godz. 8.00 -18.00.
30 kwietnia w "BARTKU" nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie naszego projektu "Aktywnie -Smacznie -Zdrowo" realizowanego w ramach Programu Dożywiania Dzieci DANONE. To już czwarta edycja tego programu, w której uczestniczyliśmy. Koordynatorką projektu była p. Magdalena Wojtania-Masiarek, ale aktywny udział brali wszyscy pracownicy, no i oczywiście nasze dzieciaki.
Przygotowaliśmy tradycyjne potrawy  i spotkaliśmy się na śniadaniu wielkanocnym, w przystrojonej świetlicy, przy pięknie nakrytych stołach, udekorowanych barwinkiem i rzeżuchą oraz wykonanymi przez dzieci jajeczkami, zajączkami  i kurczaczkami.

W środę 26 marca byliśmy na wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej. Autokar zawiózł nas na warsztaty ogrodnicze do Firmy Centrum ogrodnicze TRACZ w Sosnowcu k. Łodzi.
Warszaty odbywały się na temat: "Zdrowe śniadanko" podczas, których przygotowaliśmy hodowlę kiełków  z przeznaczeniem na zdrowe i smaczne kanapki. Drugie  warszaty  "Zioła" to  nauka przygotowania  i posadzenia różnych odmian ziół do dalszej  domowej hodowli.