24-03-2014

Topienie Marzanny

Zgodnie ze starym zwyczajem utopiliśmy kukłę Marzanny, a nawet dwie, bo każda grupa wykonała własną. Wrzuciliśmy je do stawu, żeby zima odpłynęła i nie wróciła do nas przez najbliższy rok.
Żeby przyspieszyć nadejście Wiosny i poprawić sobie nastrój podczas wietrznej i deszczowej pogody,  serwowaliśmy w "Bartku" kolorowe kanapki i owocowe przekąski. Nasze  kanapki to samo zdrowie, a wygląd tak zachęcający, że  nie nie można się powstrzymać. A smak mniam, mniam.
Wczoraj odbyło się uroczyste  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt  "Zimowa przyroda". Na konkurs wpłynęło 46 prac dzieci z naszych świetlic. Prace były wykonane dowolnymi technikami, bardzo staranne, bogate i pomimo zimowej tematyki kolorowe. Dzieci pracowały nad nimi przez wiele dni. Konkurs przeprowadziliśmy w ramach realizacji Programu Dożywiania Dzieci Danone "Aktywnie-Smacznie-Zdrowo".
Mamy wolne miejsca dla dzieci w naszym oddziale "Słoneczko" przy ul. Sienkiewicza 8 (budynek Szkoły Podstawowej Nr 8). Zainteresowanych naszą ofertą rodziców i chętne dzieci zapraszamy w godz. 15.00 - 19.00, kontakt:  tel. 601 987 271 lub 44 649 76 53. Rodzic osobiście wypełnia kartę zapisu dziecka. Zakładka "Oferta" informuje o naszych działaniach.
Ferie zimowe w tym roku były bardzo udane, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała. Ale i tak zrealizowaliśmy w pełni nasz bogaty program. Odbyły się dwie wycieczki autokarowe do Muzeum Animacji w Łodzi i Stadniny koni w Malutkich (przejażdżka konna, wypiek bułeczek, ognisko z kielbaskami, mini zoo). Korzystaliśmy z oferty miejskiego Muzeum, gdzie zaproponowano nam bardzo ciekawe lekcje muzealne. Dzieciaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych proponowanych przez OSiR: lodowisko, basen i korty w hali balonowej.
Mijają kolejne dni ferii, wszystkim dzieciom bardzo się podoba to co  proponujemy. Czwartek (czwarty dzień półkolonii) spędziliśmy na wycieczce autokarowej do Łodzi. Zwiedzaliśmy Muzeum Animacji SEMAFOR. Było to bliskie spotkanie z bohaterami znanych bajek, poznaliśmy technikę animacji, zobaczyliśmy kamerę poklatkową i dowiedzieliśmy  się  jak powstaje film rysunkowy.