Czas wolny spędzamy też chętnie na zajęciach artystycznych w Ośrodku Edukacji Artystycznej. Każda grupa jeden raz w tygodniu uczestniczy przez ok. 2 godziny w wybranych warsztatach. W tym roku  rozwijamy  swoje talenty i zainteresowania  głównie  podczas zajęc plastycznych, tanecznych i rycerskiej obyczajowości.
Podczas wakacji  zaproponujemy dzieciom udział w półkoloniach letnich. Półkolonie będą trwały od 1 lipca do 23 sierpnia 2013 r. (4 turnusy).
Zapisy na półkolonie rozpoczniemy od 3 czerwca.
                                              W  BARTKU  i  oddziałach odbywają się cotygodniowe zajęcia socjoterapii. Zajęcia prowadzą specjaliści socjoterapii, a grupy liczą po 7- 8 uczestników. Zajęcia te przebiegają w określony sposob: rytualne powitanie, zastosowanie gier i zabaw energetyzujących; ćwiczenia psychokorekcyjne, edukacyjne i rozwojowe, których celem jest zdobywanie doświadczeń emocjonalnych i poznawczych z podsumowaniem i oceną każdego ćwiczenia;
                                                      Wszystkie dzieciaczki  i pracownicy spotkali się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Złożyliśmy sobie życzenia i tradycyjnie podzieliliśmy się jajeczkiem. Chociaż zima za oknem, u nas było kolorowo i wiosennie. Panowała miła atmosfera, na stole znalazły się smakowite tradycyjne potrawy, a wśrod nich mazurek, który dzieci własnoręcznie ozdobiły. Nie zabrakło też kolorowych pisanek. Przy stole pogawędziliśmy o obrzędach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiejnocy.
28-03-2013

Wesołych Świąt

Na  Święta Wielkiej Nocy zdrowia, szczęśliwych  chwil, radosnego i  wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz smaczengo jajeczka i mokrego dyngusa życzą
dyrektor oraz pracownicy i wychowankowie  Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Bartek"
                                             W naszej świetlicowej kuchence zawsze czeka na dzieci posiłek. W porze obiadu  można u nas zjeść coś na ciepło: zupkę lub drugie danie. Na podwieczorek lub kolację: kanapki, tosty, zapiekanki oraz  wypić herbatkę, wodę z soczkiem, kakao. Smaczne posilki przygotowują  p. Halinka i  p. Ania.
Często też odbywają się zajęcia  kulinarne. Dzieci przygotowują: przekąski, ciasta, desery, uczą się  gotować różne potrawy.