Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wczoraj na miejskim festynie uroczyście pożegnaliśmy wakacje.
Nasze Świetlice wróciły do stałych godzin funkcjonowania, tak jak w czasie roku szkolnego (patrz kontakt).
Miesiąc wrzesień to  dla nas okres  zmian w składzie wychowanków, przyjmujemy zapisy nowych dzieci w miarę posiadanego limitu miejsc.
Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, pozostał tylko tydzień wolnego. W piątek zakończyliśmy półkolonie. Wspólnie, miło, ciekawie i bezpiecznie spędziliśmy tegoroczne wakacje. Mamy wiele wspomnień, poznaliśmy nowe miejsca, dobrze się bawiliśmy, nawiązały się nowe przyjaźnie.
23-08-2013

Lotnisko od kuchni


Półkolonie dobiegają końca, ostatnia wycieczka autokarowa na Lotnisko im. W. Reymonta  w Łodzi dostarczyła dzieciom wiele emocji. Dzieci i opiekunowie zwiedzili terminal, przeszli prawdziwą odprawę celną, weszli na płytę lotniska, obejrzeli pas startowy, z bardzo bliskiej odległości widzieli  lądujący samolot.
Przez cały okres trwania półkolonii graliśmy w tenisa na kortach w Parku im. J. Poniatowskiego. Naszym instruktorem był p. Jacek Wężyk. We wtorek 20.08, na zakończenie  odbył się Turniej Tenisa. W rozgrywkach wzięło udzial 24 najlepszych zawodników, wytypowanych ze świetlic, w których odbywały się półkolonie. Ok. 200 kibiców oglądało mecze, był ogromny doping i wiele pozytywnych emocji.
III turnus półkolonii już  za nami, mieliśmy dużo wrażeń i atrakcyjnych zajęć. W piątek 09.08. żegnaliśmy się z dziećmi, które wypoczywały u nas.
Było uroczyste podsumowanie: dyplomy i nagrody, wyróżnienia i pochwały oraz pamiątkowe fotografie. Specjalne nagrody otrzymali najaktywniejsi i zachowujący się wzorowo. I tym razem czekała na nas słodka niespodzianka na zakończenie turnusu - smakowite, kolorowe, kruche babeczki. Szkoda, że czas tak szybko mija i tylko trzy tygodnie do końca wakacji, ale przed nami jeszcze czwarty  turnus. Obejrzyj galerię artykułu.
Czwartki spędzamy na wycieczkach autokarowych, byliśmy już w Ujeżdzie i Sulejowie-Podlklasztorzu. Kolejna wycieczka, 1 sierpnia, to pobyt w Inowłodzu, Spale i Nagórzycach.