Mija właśnie czwarty tydzień półkolonii w naszym mieście, której organizatorem jest "Bartek". Pólkolonie są finansowane z Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W  drugim turnusie mamy 199 dzieci. Najważniejsze wydarzenia z bieżącego turnusu to: wycieczka edukacyjno-rekreacyjna do Sulejowa,
Za nami już 7 dni pierwszego turnusu, czas szybko mija, bo dużo się dzieje. Codziennie czekają na nas nowe atrakcje. Były już zajęcia na basenie i kapiele na "Słoneczku", to jest to, co lubimy najbardziej w upalne dni. Odbyła się wycieczka autokarowa do Ujazdu, gdzie mieliśmy bliskie spotkania z owadami -gigantami, potem  wędrówki po ścieżce przyrodniczej a na koniec relaks w ogrodzie i na placu zabaw oraz przekąska. Pogoda fantastyczna, dużo czasu spędzamy na powietrzu i
Dziś w Parku im. Jana Pawla II stanęła wielka kanapa, która ma zachęcać do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Nasza Świetlica od dawna propaguje aktywność  fizyczną, szczególnie podczas  WAKACJI.
Byliśmy tam dzisiaj. Pan Prezydent Krzysztof Chojniak odsłonił kanapę z naszą pomocą, potem pozowaliśmy do wspólnej fotografii.
Wielka kanapa będzie dla naszej grupy miejscem odpoczynku w czasie półkolonijnych wędrówek po mieście.
Spotkajmy się znowu  w parku na kanapie. 
28-06-2013

HURA! WAKACJE!

Rok szkolny już zakończony.  Wakacje  2013 rozpoczęte.  Przed nami dwa miesiące wolnego. Jak je spędzić miło, wesoło, aktywnie i bezpiecznie?
Można wypoczywać na półkoloniach z "Bartkirm", około 200 dzieci skorzystało z naszej oferty.  Startujemy 1 lipca,  w poniedzialek, od godz. 9.00. Na I turnusie dokładnie 198 dzieci  będzie uczestnikami półkolonii. Czeka na Was wiele wspaniałych atrakcji: korty tenisowe, basen, sala zabaw Fun City, basen, Kino Helios, wycieczki autokarowe, komputer i Internet, zajęcia artystyczne i sportowe oraz różnorodne gry i zabawy.
Życzymy wszystkicm dzieciom udanych wakacji!
Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się oczekiwane przez wszystkie dzieci, upragnione WAKACJE. Można je spędzić  na półkoloniach z "BARTKIEM". Jeszcze trwają zapisy, chociaż w większości lokali mamy już komplet dzieci. Miejsca pozostały jeszcze na turnus IV  w "Tęczy", na III i IV w Świetlicy "Wierzeje" oraz w Świetlicy Artystycznej "Przygoda". Zapraszamy chętne dzieci, czeka na Was wiele atrakcji przez całe wakacje.
7 czerwca  (w piątek) świętowaliśmy Dzien Dziecka. Wzięły w nim udzial wszystkie dzieci z  "Bartka"  i  naszych oddziałów, było nas ponad sto.
Nasze spotkanie zostało podzielone na pięć bloków tematycznych, każdy blok przygotowała inna świetlica.
I. Śpiewanie i muzykowanie ("Słoneczko");
II. Rozrywki umysłowe oraz konkurs recytatorski "Tuwimomania" ("Tęcza");
III. Sport i aktywność ("Wierzeje");
IV. Zdrowa żywność i relaks ("Bartek");
V. Spotkanie z clownem.