20-12-2019

MIKOŁAJ w BARTKU

Przedstawiciele  Firmy ZAMET S.A. ( jedna ze spółek dawnej Piomy)  odwiedzili nas wczoraj z Mikołajem. Pracownicy ZAMETu zamówili dla naszych dzieci u Mikołaja  bardzo piękne i bogate prezenty. Mikołaj z pomocnicami Panią Moniką i Panią Agnieszką wręczyli każdemu dziecku plecak z niespodziankami. Były także słodycze, mnóstwo przyborow szkolnych i plastycznych oraz dla całej świetlicy: zegar ze stacją pogody  i gofrownica. Tak szczodrego Mikołaja dawno u nas nie bylo. Serdecznie dziękujemy Zarządowi oraz Pracownikom ZAMETu za  Państwa inicjatywę,  bezinteresowną pomoc  i  wielkie serce. Wesołych i szczęśliwych Świąt.
18 grudnia odbyło się tradycyjne wigilijne spotkanie zorganizowane dla podopiecznych naszych świetlic. Na spotkanie przybyli również  zaproszeni goście: Pan Andrzej Kacperek Wiceprezydent  Miasta , Pani Wiesława Olejnik Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Pan Grzegorz Janowski Kierownik Ref. Spraw Społecznych, Pani Jolanta Dudek przedstawicielka MOPR  oraz rodzice dzieci i pracownicy. Występ artystyczny z kolędami zaprezentowały w tym roku dzieci z "Tęczy".  Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy podzielili się opłatkiem i przekazali sobie najlepsze życzenia. Po kolacji wigilijnej Pani Dyrektor wyróżniła dzieci, które systematycznie uczęszczają do świetlic oraz nagrodziła zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Kartka bożonarodzeniowa".
W tym roku również obchodziliśmy  tradycyjne Andrzejki. Były piękne, kolorowe stroje dzieci, odświętny nastrój i mnóstwo wróżb, dla dziewcząt i dla chlopców. Andrzejki to jedyny dzień w roku, gdy wróżymy i staramy się odgadnąć naszą przyszłość. Dzieci świetnie się bawiły, bo przeciez  o to chodziło,  wzbogacając przy okazji wiedzę na temat dawnych zwyczajów i historii tego święta. Wiadomo, że niezbędny jest klucz symbolizujący odkrywane tajemnice, dlatego znalazl się na naszym stole wróżb oraz wróżka, w którą wcieliła się Pani Monika.
W okresie ferii zimowych w dniach 13 - 24.01.2020 r. organizujemy półkolonie zimowe dla dzieci.
Osoby zainteresowane informujemy, że zapisy rozpoczniemy 3 stycznia 2020 r.  od godz. 8.00
W piątek, 25.10.2019 r. w "BARTKU" odbyła się jubileuszowa uroczystość 25 lecia funkcjonowania naszej placówki. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, honorowym gościem był oczywiście Pan Krzysztof Chojniak Prezydent Miasta, ale gościliśmy również Panią Wiesławę Olejnik Wiceprzewodniczącą Rady Miasta, Pana Grzegorza Janowskiego Kierownika Referatu Spraw Społecznych,  innych przedstawicieli Miasta, dyrektorów placówek i jednostek, z którymi współpracujemy, rodziców dzieci, pracowników byłych i obecnych oraz byłych i obecnych wychowanków. Wszyscy goście  mogli wysłuchać wystąpienia Pani Dyrektor, która przybliżyła historię oraz sukcesy i osiągnięcia placówki z ćwierćwiecza działalności, obejrzeć prezentację multimedialną pt. "50 najważniejszych wydarzeń z 25 lecia "BARTKA" oraz piękny  występ dzieci. Potem były podziękowania, listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Nie zabrakło tradycyjnego urodzinowego tortu, a także rozmów, wspomnień i refleksji. Miłe i wzruszające spotkanie, dziękujemy za ciepłe słowa  oraz życzenia.
Nasze dzieci ze świetlic krzystają w ciągu roku szkolnego oraz w okresie wakacji z oferty warsztatów w Ośrodku Edukacji Artystrycznej MOK. Dzisiaj otrzymaliśmy radosną wiadomość; wychowankowie z Oddziału "Tęcza" zostali docenieni przez jury konkursu "Pocztówka z wakacji", na który wykonali prace plastyczne. Pierwsze miejsce zajął: Dawid Mordaka lat 7, natomiast wyróżnienia otrzymują: Joasia Markiewicz lat 13, oraz uczestnik pólkolonii w "Tęczy" Bruno Masłowski lat 9. GRATULACJE dla dzieci, życzymy dalszych sukcesów w działaniach plastycznych i nie tylko.