W nawiązaniu do akcji informacyjnej Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN zamieszczamy materiał informacyjny związany ze stosowaniem szczepionek przeciwko wirusowi browdawczaka ludzkiego (HPV), pn. Biała księga Szczepień HPV.
Materiał jest dostępny na stronie stowarzyszenia, proszę zapoznać się z nim, link poniżej:.

http://cioz-dobrostan.pl/biala-ksiega-szczepien-hpv/
W dniu 19.09.2019 dotarła do nas przedstawicielka Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego p. Joanna Kula, która prosto z Warszawy przywiozła dla naszych dzieciaków cenną i przydatną darowiznę. Pracownicy banku w ramach zbiórki  akcyjnej "Czas do szkoły" zebrali, zakupili i przekazali dla naszych świetlic mnóstwo artykułów: plastycznych, papierniczych i szkolnych, a nawet plecaki i woreczki na obuwie. Darowizna trafiona w potrzeby naszych dzieci i placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Banku BGK, a szczególnie  Pani Ani Socik, która naszą świetlicę wybrała do objęcia ww. akcją pomocy.
Wakacje minęły jak zwykle bardzo szybko, napewno wszystkie dzieciaki solidnie wypoczęły. Od 2 września wracają do nas stali bywalcy, by w naszych świetlicach miło spędzać czas, bawić się, brać udział w ciekawych zajeciach oraz od razu wraz z początkiem roku szkolnego systematycznie odrabiać zadania domowe. Trwają też zapisy nowych dzieci, które chcą skorzystać z naszej oferty. Świetlice mają jeszcze kilka wolnych miejsc, szczególnie dotyczy to oddziału Wierzeje, ale zawsze w którymś z oddziałów znajdzie się miejsce dla  dziecka, które znalazło się w  wyjątkowo trudnej sytuacji rodzinnej czy szkolnej. Zapraszamy, więc dzieci do systematycznego uczęszczania w tym roku szkolnym, a rodziców do stałej współpracy z naszymi pracownikami.
13 sierpnia (wtorek) na półkoloniach spędziliśmy bardzo aktywnie. Dzieci z grup starszych wzięły udział w turnieju tenisa na kortach OSiR, a młodsze również w ruchu: na placu zabaw i siłowni oraz na dmuchańcach w ogródku Bartka. Nasz sportowo-rekreacyjno-integracyjny festyn rozpoczął się od owocowo-słodkiego poczęstunku, a zakończył wspólnym obiadem na "trawie", w międzyczasie wręczyliśmy  upominki uczestnikom rozgrywek tenisowych oraz puchary i nagrody zwycięzcom. W festynie uczestniczyli również zaproszeni goście: Pan Pełnomocnik UM Grzegorz Janowski oraz dyrektor OSiR Pan Leszek Heinzel. Był to kolejny dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy. 16 sierpnia pożegnamy półkolonie spędzając czas na bezstresowej zabawie, animacjach i tańcach z Teatrem Pomarańczowy Cylinder, który zaproponuje dzieciom "Kosmobal".
Skorzystaliśmy z możliwości zaproszenia dentobusu w celu przeprowadzenia nieodpłatnych badań dentystycznych dla dzieci. Dentobus to mobilny gabinet dentystyczny, który przyjechał do nas z Łodzi, jego właścicielem jest Stomatologiczny ZOZ "Super-DENT". Gabinet jest b. dobrze i nowocześnie wyposażony, obsługiwała go sympatyczna Pani stomatolog-ortodonta oraz Pan asystent medyczny. Po przedstawieniu zgody rodziców  dzieci mogły skontrolować stan swojego uzębienia  oraz skorzystać z możliwości fluoryzacji ząbków.
Na półkoloniach codziennie mają miejsce ciekawe wydarzenia. Ostatnio odwiedził dzieci czarodziej Damatus, który demonstrował różne czarodziejskie sztuczki i uczył czarować wszystkich chętnych, a jego asystentka proponowała wesołe zabawy i animacje.  W czwarki tradycyjnie podjeżdżają autokary i zabierają dzieci na wycieczki rekreacyjno-eduakacyjne. Wczoraj uczestnicy byli w: Spale, Inowłodzu i Konewce. Przywieźli dużo wrażeń i emocji, był czas na relaks i zwiedzanie. Czas szybko mija, nikt się nie nudzi, przed nami już ostatni turnus, w którym czeka na milusińskich dużo duużo fajnych  atrakcji, m.in.: turniej tenisa ziemnego, wycieczka organizowana przez Euro Centrum, spotkanie z aktorami teatru "Pomarańczowy Cylinder" oraz  piknik plenerowy..