Skorzystaliśmy z możliwości zaproszenia dentobusu w celu przeprowadzenia nieodpłatnych badań dentystycznych dla dzieci. Dentobus to mobilny gabinet dentystyczny, który przyjechał do nas z Łodzi, jego właścicielem jest Stomatologiczny ZOZ "Super-DENT". Gabinet jest b. dobrze i nowocześnie wyposażony, obsługiwała go sympatyczna Pani stomatolog-ortodonta oraz Pan asystent medyczny. Po przedstawieniu zgody rodziców  dzieci mogły skontrolować stan swojego uzębienia  oraz skorzystać z możliwości fluoryzacji ząbków.
Na półkoloniach codziennie mają miejsce ciekawe wydarzenia. Ostatnio odwiedził dzieci czarodziej Damatus, który demonstrował różne czarodziejskie sztuczki i uczył czarować wszystkich chętnych, a jego asystentka proponowała wesołe zabawy i animacje.  W czwarki tradycyjnie podjeżdżają autokary i zabierają dzieci na wycieczki rekreacyjno-eduakacyjne. Wczoraj uczestnicy byli w: Spale, Inowłodzu i Konewce. Przywieźli dużo wrażeń i emocji, był czas na relaks i zwiedzanie. Czas szybko mija, nikt się nie nudzi, przed nami już ostatni turnus, w którym czeka na milusińskich dużo duużo fajnych  atrakcji, m.in.: turniej tenisa ziemnego, wycieczka organizowana przez Euro Centrum, spotkanie z aktorami teatru "Pomarańczowy Cylinder" oraz  piknik plenerowy..
Pierwszy turnus półkolonii za nami, czas szybko mija, gdy jest wypełniony ciekawymi zajęciami. Na półkoloniach organizowanych przez „BARTKA” nikt się nie nudzi,
nawet podczas deszczu. Codziennie nowe wydarzenia i propozycje. Uczestnicy wzięli udział  w atrakcyjnych wycieczkach: Łódź – Łódzkie Centrum Sportowe (Atlas Arena, Stadion Miejski  ŁKS i Sport Arena) oraz Gigantyczny Park Dmuchańców w Rzgowie i Pływalnia Oceanik w Tuszynie.
W poniedziałki dzieci odwiedziły Sale zabaw dla dzieci: Fun City i Edan. Były też spotkania z historią w Muzeum: zwiedzanie, a także warsztaty plastyczne „Na tronie w koronie”.

Na konkurs ogłoszony przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Matki pt. "Piękny Dzień Mamy" zgłosiliśmy  w tym roku nasz oddział "PROMYK". Dzieci z "Promyka" zaprezentowały piękne piosenki dla mamy i taty oraz  wesołe scenki o tematyce rodzinnej. Za występ dzieci otrzymały gromkie brawa publiczności, w tym swoich rodziców oraz nagrodę ufundowaną przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Gratulacje! Brawo PROMYCZKI,  podobał nam się Wasz występ, ładnie śpiewaliście. Podziękowania dla P. Moniki i P. Łukasza za przygotowanie dzieci.
W ogródku" BARTKA" pięknie przystrojonym na tę okazję rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka.
Zaprosiliśmy wszystkich naszych podopiecznych z: "Bartka", "Promyka", "Tęczy" i "Wierzej".
Na dzieci z okazji ich święta czekało wiele zabawy, konkursów i innych niespodzianek.. Zadbaliśmy o to, żeby ten dzień był wspaniały i niezapomniany.
Dzieci przyniosły ze sobą dobry humor, a  wszystko inne zapewniliśmy. Na początku nagrodziliśmy naszych "ASÓW", czyli dzieci, które przez całe półrocze wyróżniały się aktywnością podczas zajęć i dobrym zachowaniem. Potem wszyscy mogli bawić się na specjalnie przygotowanych stanowiskach: kreatywna zabawa, działania plastyczne, tworzenie biżuterii, groteka, próby bicia rekordów sportowych, odbyły się też wybory Miss i Mistera. Były nagrody i upominki oraz smaczny podwieczorek. 
W dniu 3 czerwca 2019 r. o godz. 8.00 rozpoczynamy zapisy dzieci na półkolonie letnie. Zapraszamy do sześciu lokali na terenie miasta: "Bartek" ul. Norwida 4; "Tęcza" ul. Pawlikowskiego 1; "Wierzeje" ul. Wrzosowa 8; "Promyk" ul. Wojska Polskiego 54 oraz "Uśmiech" w Szk. Podst nr 12 i  "Przygoda" w Szk. Podst nr 3. Terminy turnusów: I 24.06-05.07; II 08.07-19.07; III 22.07-02.08; IV 05.08-16.08.  Przyjmujemy dzieci, które ukończyły 6 lat.
Formy zapisu:
1. zainteresowani rodzice mogą zgłosić dziecko drogą elektoniczną, przesyłając wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartę kwalifikacyjną (obie strony)  na adres e-mailowy: bartek@swietlicabartek.com.pl
2. pobraną ze strony internetowej kartę można po wypełnieniu i podpisaniu podać do placówki (niekoniecznie osobiście);
3. zapisu można dokonać na miejscu  w "BARTKU"..