21-05-2019

Wakacyjna oferta

"BARTEK" ma ofertę półkolonii letnich dla dzieci spędzających wakacje w mieście oraz dla rodziców, którzy chcą  zaplanować czas wolny swoim dzieciom.
Półkolonie letnie pod hasłem "Ale frajda" rozpoczną się wraz z początkiem wakacji. Od 3 czerwca w godz. 8.00-18.00 będziemy prowadzić zapisy dzieci na wszystkie cztery turnusy. Turnusy pólkolonijne (10- dniowe, w godz. 9.00-15.00) będą w następujacych terminach:
I- 24.06-05.05; II- 08.07-19.07; III- 22.07-02.08; IV- 05.08-16.08;
Program jak zawsze atrakcyjny, bogaty i bardzo urozmaicony, lokalizacja wypoczynku na różnych osiedlach miasta, jak najbliżej miejsca zamieszkania uczestników. Zapisu będzie można dokonać osobiście w "BARTKU" u kierownika półkolonii lub drogą elektroniczną.
Więcej szczegółowych informacji już wkrótce. 
07-05-2019

Sukces plastyczny

Podopieczni z naszych świetlic: "Bartka", " Promyka"  i "Wierzej" wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK  "Tańczę, więc jestem". Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29.04.2019 r. w Międzynarodowym Dniu Tańca. Prace trojga naszych dzieci zostały nagrodzone w kategorii wiekowej 7-10 lat;  III miejsce zajął Kacperek Maroń z "BARTKA", natomiast wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Łukaszkiewicz z "PROMYKA i Weronika Buczkowska z "BARTKA". Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych dyplomów i nagród, na pewno zmotywuje ich to do dalszej twórczości plastycznej i rozwijania swojego talentu.
Gratulacje dla dzieci i ich rodziców, jesteśmy dumni z sukcesów naszych najmłodszych.
Co roku, w czwartek przed Świętami Wielkanocnymi w naszych świetlicach przygotowujemy dla dzieci uroczyste śniadanie wielkanocne, podobnie było i w tym razem. Wcześniej powstało mnóstwo prac plastycznych i wytworów przestrzennych wykonanych przez naszych podopiecznych, które ozdobiły wszystkie pomieszczenia. Nasze spotkania odbyły się przy pięknie udekorowanych stołach, zastawionych  tradycyjnymi potrawami: żurek, sałatka jarzynowa, jajeczka, ciasta oraz kolorowe wiosenne kanapeczki. Wielkanocny zajączek przyniósł też dzieciom czekoladowe niespodzianki. Był to czas spędzony w miłej atmosferze na rozmowach o zwyczajach wielkanocnych, z życzeniami i degustacją. 
Utopiliśmy i spaliliśmy symbol zimy - złą Marzannę, żeby zima poszła sobie precz. Nasze kukły były tak ładne i kolorowe, że aż żał było je utopić. Jednak tęsknota za wiosną zwyciężyła. Tym bardziej, że przyroda już budzi się do życia, a po drodze spotkaliśmy wiele oznak wiosny: kwitnące fiołki i stokrotki, bazie na wierzbach, wesoły świergot wróbelków, a na stawie ożywione wiosennie kaczki i łabędzie. Uroczyście ogłaszamy: "Wiosna zawitała do naszego Miasta"..
Półkolonie zimowe powoli dobiegają końca. Czas ferii mijał szybko, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Dużo wrażeń przywiozły z Teatru "Pinokio" gdzie uczestniczyły w koncercie rockowym "Piosenki do grania na nosie", koncert na żywo był super, muzycy przebrani w stroje bohaterów z bajek, nie można było usiedzieć na miejscu. Kolejne wydarzenia to seanse filmowe w kinie Helios, a przede wszystkim film pt. "Ralph Demolka w Internecie", bardzo się dzieciom podobał.
Uczestnicy półkolonii chętnie wędrowali do Muzeum na spotkania z historią. Na lodowisku, na pływalni i w hali balonowej można było się wyżyć ruchowo. Bardzo ciekawe zajęcia tematyczne przygotowali również wychowawcy w świetlicach: wspólne śpiewanie, konkurs plastyczny, zajęcia integracyjne, gry i zabawy. Hitem były również bale przebierańców organizowane w każdej świetlicy. Można więc powiedzieć, że dużo się działo!
Uwaga, zapisy na półkolonie zimowe rozpoczynamy od 14 stycznia 2019 r. od godz. 8.00.
"BARTEK" organizuje półkolonie w okresie ferii zimowych w terminie od 11 do 22 lutego 2019 r., w godz. 9.00-15.00.
Przyjmujemy dzieci, które ukończyly 6 lat. Proponujemy jak zwykle siedem lokalizacji półkolonii: "Bartek", "Promyk", "Tęcza", "Wierzeje" oraz we wspólpracy z MOK: "Uśmiech" w Szkole. Podst. nr 12, "Przygoda" w Szkole Podst. nr 3 oraz świetlica TPD "Biedronka" ul. Poprzeczna 15a. Istnieje możliwość zapisania dziecka na jeden tydzień ferii.
Zapisu dziecka, można dokonać osobiście wypełniając Kartę zapisu i Zgodę (wyłącznie w "BARTKU") lub drogą  elektroniczną na adres e-mail: bartek@swietlicabartek.com.pl; pod warunkiem, że przesłane skany  Karty i  Zgody będą kompletnie wypełnione i podpisane