Październik w świetlicy "Tęcza"

W tym miesiącu mieliśmy wypełniony czas co do ostatniej minuty pobytu w świetlicy.
Wspólnie obchodziliśmy: Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Uśmiechu, Dzień Gier Planszowych, Światowy Dzień Żywności, Światowy Dzień Owoców i Warzyw.

Podczas zajęć edukacyjnych o żywności wspólnie zastanawialiśmy się, co robić, by jej nie marnować oraz jak należy ją prawidłowo przechowywać. Stworzyliśmy listę zasad, których powinniśmy przestrzegać podczas robienia zakupów.
Staramy się zdrowo odżywiać i wiemy, że jedzenie warzyw i owoców jest bardzo ważne. Dlatego też w naszej świetlicy ochoczo uczestniczyliśmy w zajęciach z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Tworzyliśmy zdrowe wariacje na talerzu, które ze smakiem skosztowaliśmy.

Świętowaliśmy Dzień Uśmiechu, który sprawił nam wiele radości. W myśl zasady "Uśmiech dużo nie kosztuje, a wszystkich raduje" zachęcaliśmy wszystkich do częstego uśmiechania się. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o wpływie śmiechu na organizm i samopoczucie człowieka oraz o istnieniu terapii śmiechem, czyli gelotologii. W tym dniu uśmiech nie schodził nam z twarzy.

Pamiętaliśmy również o naszych pupilach. Każdy z nas przyniósł zdjęcia swojego zwierzaka i opowiadał o nim.  Rozmawialiśmy nie tylko o roli i obowiązkach, jakie spoczywają na opiekunie, ale także o bezpieczeństwie w kontaktach ze zwierzętami.
Jako miłośnicy planszówek obchodziliśmy również Dzień Gier Planszowych. Bardzo lubimy grać w różne gry stolikowe bo dzięki nim uczymy się, rozwijamy umiejętności  poznawcze, ćwiczymy pamięć, koncentrację i współpracę. Ponadto są świetnym sposobem spędzenia czasu wolnego.

Oprócz tego braliśmy udział w zajęciach prowadzonych w MOK: plastycznych, teatralnych oraz fotograficznych. Najbardziej podobały nam się zajęcia w plenerze. Zarówno zdjęcia, jak i prace plastyczne super nam wyszły.

powrót