Tradycyjnie, co roku odbywają się w naszych świetlicach Andrzejki. Spotykamy się uroczyście ubrani- przebrani, w radosnym nastroju, podnieceni oraz zaciekawieni i rozpoczynamy wróżby, żeby dowiedzieć się co nas czeka w przyszlości. Podobnie było i w tym roku, w rolę wróżki wcielila się nasza wychowanka Wiktoria, która poprowadziła wieczór wróżb. Były wróżby z sercem, wędrujące buty, co ukryte pod kubeczkami, odkryj kartę, losowanie, wróżenie z obierek jabłek itp. Wszyscy z zapałem korzystali z oferty wróżki, bawiąc się przy tym doskonale, powtarzając zaklęcie "Św. Andrzeju daj mi znać, co się bedzie ze mną dziać". A na koniec zabawy, to co milusińscy lubią najbardziej, słodkie smakołyki.
Nasza "nowa" TĘCZA po upływie miesiąca od otwarcia pracuje  na pełnych obrotach. Przybywa nam nowych dzieci. Dowieziono zakupione  nowe wyposażenie do sali zajęć rekreacyjnych i szatni oraz wiele rekwizytów i pomocy do zajęć i zabawy. Dzieci, oprócz stałych zajęć opiekuńczo-wychowawczych, otrzymują też systematyczne wsparcie pedagoga i psychologa, a opiekunowie wsparcie specjalisty pracy z rodziną. Dzieci są nareszcie u siebie i przyswajają sobie nowe zasady pobytu i zachowania w grupie. W "Tęczy"  codziennie jest mnóstwo dzieci, słychać gwar i śmiech, czują sie tu dobrze i bezpiecznie, mogą skorzystać z  bogatej oferty spędzania czasu. Świetlica zaprasza dzieci w dniach nauki szkolnej w godzinach 13.00-19.00, w dni wolne od nauki w godzinach 9.00-15.00.
Wczoraj o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy „Tęcza” na Osiedlu Wyzwolenia. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał Pan Prezydent Krzysztof Chojniak. W uroczystości wzięli udział liczni, zaproszeni goście, w tym dzieciaki i ich rodzice, jako najbardziej zainteresowani nową placówką wsparcia. „TĘCZA” została nareszcie przeniesiona do nowego, samodzielnego lokalu w centrum osiedla. „Tęcza”, to do tej pory wędrująca świetlica, najpierw funkcjonowała w pomieszczeniu warsztatów szkolnych tzw. Budowlanki, potem przez wiele lat w budynku Gim. Nr 2 w pomieszczeniu świetlicy szkolnej. Obecny lokal został wyremontowany i adoptowany na potrzeby tego typu placówki, przeznaczono na ten cel ponad 130 tys. zł.