Wczoraj o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy „Tęcza” na Osiedlu Wyzwolenia. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał Pan Prezydent Krzysztof Chojniak. W uroczystości wzięli udział liczni, zaproszeni goście, w tym dzieciaki i ich rodzice, jako najbardziej zainteresowani nową placówką wsparcia. „TĘCZA” została nareszcie przeniesiona do nowego, samodzielnego lokalu w centrum osiedla. „Tęcza”, to do tej pory wędrująca świetlica, najpierw funkcjonowała w pomieszczeniu warsztatów szkolnych tzw. Budowlanki, potem przez wiele lat w budynku Gim. Nr 2 w pomieszczeniu świetlicy szkolnej. Obecny lokal został wyremontowany i adoptowany na potrzeby tego typu placówki, przeznaczono na ten cel ponad 130 tys. zł.
03-09-2018

PROMYK obdarowany

Dzieciaki z PROMYKA w ostatnim dniu wakacji otrzymały prezenty od właściciela Skweru Handlowego Tuż Tuż przy ul. Wojska Polskiego 137/139. Jeszcze przed otwarciem Skweru była ogłoszona akcja wsparcia dla "Promyka", jako placówki dla dzieci zlokalizowanej po sąsiedzku, tj. przy tej samej ulicy. Pan  Anita i Pan Jarek przedstawiciele firmy p.  Arcona Capital Real Estate odwiedzili w piątek świetlicę i przekazali dzieciom bardzo przydatne rzeczy: materiały plastyczne i szkolne, pomoce do odrabiania lekcji oraz ciekawe gry planszowe. Dzieci niecierpliwie rozpakowały paczki, a okrzykom radości i zachwytu nie było końca. Serdecznie dziękujemy darczyńcom za tak cenną dla nas inicjatywę. Dzieci przygotowały w podziękowaniu piekny plakat i laurki. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. DZIĘKUJEMY i POZDRAWIAMY!!!
Nasz oddział "TĘCZA" wkrótce rozpoczyna działalność w nowym, samodzielnym lokalu przy ul. J. Pawlikowskiego 1. Obecnie trwają ostatnie prace organizacyjno-porządkowe, po przeprowadzce ze starej siedziby. Nowa "TĘCZA"  będzie kolorowa, pięknie wyposażona w nowe meble i sprzęt. Na dzieci czekają przytulne kąciki: zabawowy, wypoczynkowy i  komputerowy. Od wejścia wita milutka i niezwykle kolorowa sala zajęć oraz szatnia, nie zabrakło też  bardzo ważnego miejsca w świetlicy czyli kuchenki. Na dzieci oczekują stęsknione Panie i ich ulubione maskotki. Zapraszamy, więc naszych stałych podopiecznych oraz nowe dzieciaki, które będą chciały skorzystać z naszej oferty już od 5 września od godz. 13.00. Czekamy na Was!!! Zapraszamy również rodziców dzieci do obejrzenia naszego nowego lokalu. O uroczystym, oficjalnym otwarciu  poinformujemy.